Nová diashow Jana Svatoše o natáčení v Botswaně

diashow sloni bez hranic finSrdečně Vás zveme na premiéru nové diashow režiséra Jana Svatoše s názvem
„TAM, KDE VLÁDNOU SLONI BEZ HRANIC“ 
aneb povídání o tom, kde se nachází poslední ráj slonů afrických, jaké tajemství ukrývají Viktoriiny vodopády a o zákulisí natáčení filmu Archa světel a stínů v Botswaně a knihovně Kongresu ve Washingtonu D.C.

Diashow se koná ve čtvrtek 25. května od 19 h

v suterénu galerie ČSOB-Inspirace na Jungmannově náměstí 767 v Praze 1.
 Vstupenky si můžete zakoupit v eshopu  zde
nebo v galerii Art Francesco, Jungmannova 749/32, Praha 1
Cena vstupenky je 190 Kč vč. DPH
 objednávejte na: galerie@artfra.cz, 244 466 626

Natáčení v Botswaně

jan svatos botswana(Delta Okavango, Kasane;Botswana) Máme za sebou další natáčení tentokráte v Botswaně, kde jsme sledovali aktivity neziskové organizace EWB (Sloni bez hranic), kteří prostřednictvím rozsáhlého leteckého výzkumu  usilují o přeshraniční ochranu africké sloní populace, která putuje na svých tisícikilometrových poutích napříč různými africkými státy. V řadě z nich je buď povolený odstřel slonů nebo v nich operují pytlácké organizace, což činí ochranu slonů bez přeshraniční spolupráce prakticky nemožnou.

 


jan svatos ewb

Archa světel a stínů v Cannes

mip cannes archa svetel a stin(Cannes, Francie) Připravovaný film Archa světel a stínů představila naše produkční společnost Art Francesco s.r.o. poprvé světu  v Cannes v rámci světově nejprestižnější filmové akce MIP Doc / MIPTV, kam byl film vybrán na prezentaci.


 

mip cannes archa svetel a stinu 1

 

 

Setkání s legendou: Jan Svatoš a David Bordwell

jan svatos david bordwell library of congress 3(Washington D.C., USA) V  průběhu pátrání po utajených nesestříhaných záběrech Matina a Osy Johnsonových v knihovně Kongresu zaujal filmový  projekt Jana Svatoše Archa světel a stínů  i světoznámého  filmového  historika, Davida Bordwella, autora Bible všech filmařů „Dějiny filmu“. Čtvrtý den  je v archivech knihovny navštívil i americký zpravodaj České televize Martin Řezníček. Jeho reportáž můžete zhlédnout ZDE.


reportaz ct

Vrcholí bádání v knihovně amerického Kongresu

0Y4A3827(Washington D.C., USA) Režisér Jan Svatoš dostal pozvání do světoznámé knihovny amerického Kongresu (LOC, Library of Congress). Při pátrání po ztraceném filmovém materiálu Martina Johnsona se dostal do veřejnosti běžně nepřístupných míst. Rešeršní práce probíhaly  týden a zabraly celkově 45 hodin. Continue reading “Vrcholí bádání v knihovně amerického Kongresu” »

Galerie GAMU odhalí „Zrození filmové divočiny“

vystavaProfesní tvorba Martina a Osy Johnsonových se kdysi zasloužila o vizuální „restart“ konceptu „Temné Afriky“. Výstava ZROZENÍ FILMOVÉ DIVOČINY v Galerii GAMU veřejnosti připomene nejen jejich nadčasový odkaz, ale i unikátní (a téměř stoleté) fotografie, které jsou v takovémto rozsahu a kontextu vystaveny ve světové premiéře. Výstava bude otevřena od úterý 4. října 2016, autorem kurátorské koncepce je Jan Svatoš.
Continue reading “Galerie GAMU odhalí „Zrození filmové divočiny“” »

REFLEX.cz: Rozhovor s Janem Svatošem

reflexV pondělí 26. září v 18:30 se v pražském kině Světozor uskuteční každoroční Večer s českým dokumentem, organizovaný Institutem dokumentárního filmu společně s Czech Film Centre. Jedním z hostů bude i dokumentarista a fotograf Jan Svatoš, který ve svém snímku přibližuje fascinující příběh Martina a Osy Johnsonových, který fascinoval i Ernesta Hemingwaye, Charlieho Chaplina nebo členy britské královské rodiny. Vypráví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu. Je autentickým otiskem doby, kdy samotné filmování v Africe bylo nebezpečnější než šelmy nebo malárie a kdy fotografovat znamenalo riskovat život. Continue reading “REFLEX.cz: Rozhovor s Janem Svatošem” »

Archa v kině Světozor – Večer s českým dokumentem 2016

2245_120295624050768cb810665Film „Archa světel a stínů“ byl vybrán mezi 8 nejzajímavějších dokumentárních filmů, jejichž premiéra je plánována v následující dokumentární sezóně. V rámci prezentace českých připravovaných dokumentárních filmů, kterou společně pořádají Institut dokumentárního filmu a Czech Film Center, svůj film představí i režisér Jan Svatoš. Večer s českým dokumentem proběhne tradičně v kině Světozor. Posláním organizátorů je seznámit média a veřejnost se současnou českou dokumentární tvorbou. Během večera má publikum možnost vidět krátké ukázky  připravovaných českých celovečerních dokumentů a poslechnout si přímo od jejich tvůrců a producentů více o tvůrčích záměrech a tematickém zaměření jejich filmů.

Termín konání: pondělí 26. září, 18:30
Kde: Kino Světozor, Velký sál

Více informací o prezentaci najdete zde

Výherci letních slosování

0Y4A4929

Děkujeme za zájem o nezávislý dokumentární film Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše. Níže najdete výsledky slosování cen z letní open-air výstavy fotografií J.Svatoše ve Třech Studních a dále ze soboty 27. srpna 2016 v rámci turné zebřího stanu „Archa světel a stínů“ v Zoo Jihlava.
Výhercům gratulujeme:)
Výherci slosování ve Třech Studních na Vysočině
  1. místo…Vlasta Staňková
  2. místo…paní Berková
  3. místo…Václav Pavel Havelka
  4. místo…R.Jestřáb
  5. místo…J.Cmíral
  6. místo…Z.Verner
  7. místo… Květoslava Hegerová
  8. místo…M.Staněk
  9. místo… Vašík Sobotka

Výherci slosování v Jihlavě

1. místo…Blanka Rozporková
2. místo…Lucie Hromádková
3. místo…Nora Hoffmannová
4. místo…Adéla Lesáková
5. místo…L.Lovčí
6. místo…Martin Hájků
7. místo…H.Jíra
8. místo…I.Vlková
9. místo…Jana Šebestová-Šťávová

 

1. cena…signovaná fotografie J.Svatoše v hodnotě 2000 Kč
2. cena…Program Zoner Media
3. cena…roční předplatné časopisu Už vím proč
4. cena…poukaz na workshopy Jana Svatoše v hodnotě 990 Kč
5. cena…Poukaz do Wellness hotelu Step
6. cena…dárek od společnosti Bushman
7. cena…Poukaz 500 Kč na Fotoslužby
8. cena…filmové tričko Archa světel a stínů
9. cena…Vstupenka do Zoo Dvůr Králové

Pokud jste vyhráli, napište nám prosím kontaktní údaje (adresu) či zda si cenu budete moci vyzvednout v Praze v naší galerii Art Francesco (Jungmannova 749/32, Praha 1).

Pokud jste neměli štěstí, nezoufejte – před premiérou filmu bude velké slosování o další hodnotné ceny od našich partnerů.