Archa na Univerzitě Karlově

PrFUKV úterý 12. prosince 2018 se na akademické půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy uskuteční diashow režiséra Jana Svatoše „Archa světel stínů“.  Přednáška začíná v 18:10 hod. ve Velké zoologické posluchárně v rámci pravidelného Fotoklubu a její součástí bude soutěž o hodnotné ceny.

Přírodovědný fotoklub je poměrně nový (*2012) zájmový seminář, jehož cílem je sdružovat kolem sebe lidi se zájmem o přírodovědnou fotografii a video. Je otevřený nejen všem studentům Univerzity Karlovy, ale rovněž široké veřejnosti.
Archa světel a stínů
 
Digitální fotoaparát je dnes v exotických končinách nepostradatelnou výbavou všech cestovatelů. Vydat se na počátku minulého století s fotoaparátem do nitra Afriky znamenalo ale mnohem víc, než jen mačkat spoušť. Znamenalo to riskovat: v lepším případě neúspěch, v horším svůj život…
 
Přednáška režiséra Jana Svatoše ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ aneb ZROZENÍ FILMOVÉ DIVOČINY odhalí divákům zákulisí stejnojmenného nezávislého dokumentu, který režisér Jan Svatoš natáčí o odkazu amerických filmařů Martina a Osy Johnsonových. Právě jejich dílo dalo vzniknout nejpopulárnějšímu současnému televiznímu žánru – přírodopisnému filmu.
Film vznikal 10 let a natáčel se nejen v USA, ale také v Botswaně a v Keni s rangery Kenya Wildlife Service. Pátrání tvůrce také zavedlo do nejslavnějšího filmového archivu světa, Knihovny Kongresu ve Washingtonu.

Více informací https://www.natur.cuni.cz/biologie/ekologie/fotoklub

Posted in Nezařazené.